Дортмунд вкара само два на Айнтрахт

F.

Борусия Дортмунд победи Айнтрахт Франкфурт с 2:0 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Домакините от "Сигнал Идуна Парк" могат да съжаляват, че не се поздравиха с по-изразителен успех, тъй като пропиляха доста положения.

Момчетата на Юрген Клоп откриха резултата в 24-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Сони Кител. Малко след това Обамеянг асистира на Шинджи Кагава, който покачи на 2:0.

През второто полувреме "жълто-черните" натиснаха още по-сериозно своя съперник, но така и не успяваха да реализират ново попадение. Борусия Дортмунд събра 39 пункта и се изкачи на осма позиция в таблицата. Айнтрахт Франкфурт, завършил днешния мач без нито един точен удар, е 11-и с 36 точки.