Гуардиола: Докторът не е виновен за загубата от Порто
Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Хосеп Гуардиола коментира колективното напускане на медицинския щаб начело с Ханс-Вилхелм Мюлер- Волфарт. Както е известно, днес в пресата се появиха и предположения, че главният доктор на баварците си тръгва от "Алианц Арена" заради конфликт с испанския специалист и заради това, че Гуардиола е обвинил Ханс-Вилхелм за главен виновник за поражението от Порто.
"Тази история не променя нищо. Аз оставам в Байерн и през следващия сезон и ще тренирам този отбор. На мен много ми харесва тук. Уважавам решението на Мюлер-Волфарт, това е всичко, което мога да кажа. Когато играч получава травма, това не е по вина на доктора. Травмата е травма. Ние можехме да загубим от Порто, дори при положение, че всички контузени бяха на терена. Загубихме заради Пеп. Точно така. Когато губим, вината е изцяло моя, а не на ръководството на клуба или на медицинския щаб. Това е моя вина и само моя. Причината за моя сарказъм в мача с Байер е това, че бях много разочарован. Докторът тук няма нищо общо. Бенатиа цял сезон се мъчи с травми, поради това бях много разстроен. На мен ми трябва този футболист", заяви Гуардиола.
- Хьонес: Гласнер щеше да поеме Байерн, но Палас го задържа
- Хьонес: Кейн струва 250 млн. евро
- Хьонес: Шансовете срещу Реал са 50 на 50
- Нойер се завръща навреме за сблъсъка с Реал Мадрид
- Гуардиола дал „зелена светлина“ за Компани в Байерн
- Байерн насочва поглед към защитник на Челси
- Травма в коляното вади Урбиг от мачовете на Германия
- Байерн разби Унион с 4:0 и уверено продължава битката на върха (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]