Гуардиола: Надявам се, че Кроос е щастлив в Мадрид
Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Хосеп Гуардиола призна, че е искал да запази в мюнхенския клуб полузащитника Тони Кроос. Както е известно, немският национал премина в Реал Мадрид срещу сумата от 30 милиона евро.
"Опитахме се да убедим Тони да остане, но аз разбирам: той е млад и желае нови предизвикателства. Това е негово решение, което трябва да уважим. Надявам се, че той ще бъде щастлив в Мадрид. За мен бе голяма чест да го тренирам. Желая всичко най-добро на Тони и семейството му и в същото време искам да му благодаря за това, което направи за отбора през миналата година", заяви Гуардиола.
- Челси може да се конкурира с Байерн за вратар на Брайтън
- Кимих: Поехме контрола след 20-та минута
- Компани: Можехме да вкараме още
- Байерн победи РБ Лайпциг за Купата на Германия
- Кейн попадна в полезрението на саудитски клубове
- Кейн: Сега сезонът наистина започва
- Компани: Идеално би било да спечелим с 5:0, но ние уважаваме Хофенхайм
- Горецка може да се превърне в сериозна трансферна цел на Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]