Левандовски: Горд съм, че играх за Борусия
Нападателят на Борусия Дортмунд Роберт Левандовски се сбогува с отбора. Както е известно, снощи срещу Херта полският национал изигра последния си мач с фланелката на "жълто-черните" в шампионата на Бундеслигата и от следващия сезон Левандовски ще защитава цветовете на Байерн Мюнхен.
"Много, много съм горд, че играх за Борусия Дортмунд. Искам да благодаря на целия отбор, защото без тези хора не бих станал това, което съм сега. Едва след мача разбрах, че съм голмайстор на Бундеслигата. Много се радвам за това нещо, защото винаги съм се стремял да бъда най-добър", заяви Левандовски.
- Нюкасъл набеляза Феликс Нмеча за заместник на Бруно Гимараеш
- Официално: Борусия Дортмунд привлече гръцкия талант Константинос Карецас
- Борусия Дортмунд победи Токио с минимален успех в контрола
- Карим Адейеми: Не се страхувам от конкуренцията с Ламин Ямал
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
- Жоан Лапорта потвърди представянето на Карим Адейеми в сряда
- Адейеми ще бъде представен като ново попълнение на Барсa след завръщането на Лапорта
- Адейеми премина медицински прегледи и подписа с Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Борусия имат още един мач, в който Левандовски най-вероятно ще играе. Финала за купата.