Байерн громи и крачи уверено към нова титла (видео)

F.

Байерн Мюнхен разгроми Айнтрахт Франкфурт с 5:0 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Шампионите откриха резултата в началото на мача, след хубав гол от воле на Марио Гьотце. Точно преди почивката Франк Рибери удвои преднината на своя отбор, след удар в долния ляв ъгъл.

В рамките на три минути се стигна до нови два нови гола, които добавиха Робен (67') и Данте (69'). Малко преди края пети гол за Байерн вкара Марио Манджукич, след като финтира защитник и се разписа технично с левия крак. Баварците нацелиха на няколко пъти греда и създадоха още доста голови положения.

Байерн вече има 53 точки и запази преднината си от 13 пункта пред втория Байер Леверкузен. Айнтрахт е 14-ти с 18 точки на сметката си.