Клоп: Много трудно побеждаваме
Старши-треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп коментира победата над Айнтрахт Брауншайг в мача между двата отбора от 19-я кръг на Бундеслигата. Както е известно, благодарение на двете попадения на Обамеянг вицешампионите постигнаха волева победа над новака в лигата и по такъв начин прекъснаха серията си от четири мача, в които не успяха да надделеят над противниците си.
"Всяка спечелена точка ни се отдава много трудно. Така стоят нещата. Сражаваме се за всяко равенство, а победите ни не са толкова чести. Впрочем, така стана и сега. Мога да ви уверя, че моите момчета дадоха всичките си сили за тази победа. Борусия създаде много положения за гол, но вратарят на Айнтрахт игра повече от добре и няколко пъти спаси отбора си. Сега се готвим за следващия си мач, който също е навън", заяви Клоп.
- Битка между грандовете за Адейеми, Челси и Юнайтед водят надпреварата
- Резултати от последния кръг на Бундеслигата
- Дортмунд завърши сезона с победа и най-силния си актив от 2019 година насам
- Борусия Дортмунд привлече френски талант от РБ Залцбург
- Анонс на 33-ти кръг на Бундеслигата
- Борусия Дортмунд пречупи Айнтрахт и си гарантира второто място в Бундеслигата
- Зюле приключва с футбола на 30 години
- Гладбах шокира Дортмунд и си гарантира оставането в Бундеслигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]