Байерн с труден успех над Херта (видео)

Байерн Мюнхен постигна трудна домакинска победа с 3:2 над Херта Берлин в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. По този начин баварците остават на върха в класирането с точка повече от Борусия Дортмунд. В 4-ата минута Адриан Рамос засече с глава центриране от корнер и даде аванс на гостите - 0:1. В 30-ата минута резервата Марио Манджукич отбеляза шестия си гол в Бундеслигата, след като засече с глава центриране от фаул на Франк Рибери - 1:1. Останалите попадения паднаха след почивката.

В 51-ата минута отново Манджукич вкара за домакините, след като отново засече с глава центриране от фаул - 2:1. В 54-ата минута Марио Гьоце също с глава вкара третия гол за Байерн. В 58-ата минута берлинчани върнаха един гол. Бен-Хатира насочи в мрежата след центриране отляво. До края Байерн задържа своята преднина и се поздрави с успеха.