Клоп: Доволен съм, че не отпуснахме педала на газта
Старши-треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп сподели впечатленията си от срещата с Фрайбург в рамките на седмия кръг на Бундеслигата. Както е известно, вицешампионите доминира по време на целия мач и заслужено победиха съперника си с 5:0, с което отговориха на критиките относно последните си двубои.
"Отборът успя да се справи със съперника, намирайки се под голям натиск. Анализирахме срещата с Наполи и направихме съответните изводи. Отлично играхме през второто полувреме с Фрайбург, играчите ми получиха удоволствие от тази среща. Не се отпуснахме при 2:0 или 3:0, напротив, натиснахме педала на газта и аз съм доволен от това нещо. Доволен съм и от колективната преса, която упражнихме, както и от прекрасния гол на Левандовски", заяви Клоп.
- Битка между грандовете за Адейеми, Челси и Юнайтед водят надпреварата
- Резултати от последния кръг на Бундеслигата
- Дортмунд завърши сезона с победа и най-силния си актив от 2019 година насам
- Борусия Дортмунд привлече френски талант от РБ Залцбург
- Анонс на 33-ти кръг на Бундеслигата
- Борусия Дортмунд пречупи Айнтрахт и си гарантира второто място в Бундеслигата
- Зюле приключва с футбола на 30 години
- Гладбах шокира Дортмунд и си гарантира оставането в Бундеслигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]