Официално: Гомес ще играе във Фиорентина
Нападателят на Байерн Мюнхен Марио Гомес ще продължи кариерата си във Фиорентина, съобщи официалният сайт на немския клуб. Според информацията, германците и италианците са достигнали договореност за трансфера на 27-годишния футболист. В най-близко време ще бъдат изгладени всички формалности и Гомес ще подпише с "виолетовите" договор.
От услугите на нападателя се интересуваше и Наполи, дори офертата на "партенопеите" бе по-добра от тази на Фиорентина.
Гомес пристигна в Байерн от Щутгарт през 2009 година. За това време той вкара 112 гола в 172 мача. През изминалия сезон играчът проведе 21 срещи, в които порази вратата на съперниците си 11 пъти.
- Фиорентина е на крачка от назначение на Фабио Гросо
- Фиорентина и Аталанта завършиха сезона с равенство във Флоренция
- Фиорентина шокира Юве в Торино и заплете битката за Шампионска лига
- Фиорентина и Дженоа си гарантираха спасението след нулево реми
- Анонс на 36-ти кръг на Серия А
- Рома разби Фиорентина с 4:0 и се доближи до Топ 4
- Фиорентина остава под напрежение след нулево равенство със Сасуоло
- Анонс на 34-ти кръг на Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]