Валенсия без проблеми срещу Осасуна (видео)

Валенсия записа класическа домакинска победа срещу борещия се за оцеляването си Осасуна в среща от 34-ия кръг на Примера дивисион. Гостите завършиха срещата с 9 души на терена, след като в 58-ата минута Алехандро Арибас получи директен червен картон, а в 74-ата минута Тимор получи втори жълт картон.

"Прилепите" откриха резултата в 39-ата минута, когато Роберто Солдадо бе точен за 1:0. Минута преди почивката Рикардо Коста  удвои преднината на домакините – 2:0. След час игра Евер Банега направи резултата класически – 3:0.  След успеха си Валенсия има вече 56 точки и се изкачи на пето място във временното класиране, изоставайки на 2 пункта от четвъртия Реал Сосиедад, който е с мач по-малко. Осасуна е на 15-о място с 33 точки продължава битката за оцеляване.