Вацке: Борусия Дортмунд е част от каймака на футболна Европа
Председателят на Борда на директорите на Борусия Дортмунд Ханс-Йоаким Вацке коментира резултатите от своето осемгодишно пребиваване на поста. Според футболният ръководител, това е едно от най-успешните управления в историята на клуба.
"За осем години имаме две титли и призово място. За сегашното развитие на клуба е необходимо да продължаваме да играем редовно в Шампионска лига. През последните пет сезона се изкачихме от 119-то място в клубния рейтинг на Европа, до 27-ма позиция, а този прогрес продължава. Преди осем години отборът беше на дъното, а сега сме част от каймака на европейския футбол", заяви Вацке.
Босът застана начело на клуба на 15 февруари 2005 година, когато Борусия се намираше в недобро финансово състояние. През годините клубът се превърна в печеливша организация, а по посещаемост Борусия Дортмунд е на първо място не само в Европа, но и в света. Сегашният контракт на Вацке изтича на 31 декември 2016 година.
- Байер победи Борусия Дортмунд като гост и взе ценни точки (видео)
- Шлотербек остава в Дортмунд, преподписа до 2031 година
- Борусия Дортмунд потвърди интереса си към Санчо
- Борусия Дортмунд победи Щутгарт с два гола след 90-ата минута (видео)
- Анонс на 28-ми кръг на Бундеслигата
- Манчестър Юнайтед с оферта за Антон от Борусия Дортмунд
- Клоп се включи в мач на легендите на Ливърпул и Дортмунд
- Матиас Замер: Раздялата между Борусия Дортмунд и Себастиан Кел е логична
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]