Отново провал за Шалке, Нюрнберг с класика срещу кралскосините (видео)

Нюрнберг постигна впечатляваща домакинска победа с 3:0 над Шалке 04 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. По този начин тимът от Гелзенкирхен претърпя второ разочарование за една седмица след отпадането от Шампионската лига.

В 31-ата минута Маркус Фойлнер получи топката от Томаш Пекхарт и завърши с удар от близо 15 метра - 1:0. През второто полувреме "кралскосините" опитаха натиск в търсене на обрат, но без успех. В 69-ата домакините стигнаха до втори гол след изстрел в близкия ъгъл Александер Есвайн - 2:0.

Три минути преди края резервата Майк Франтц сложи точка на спора, реализирайки след асистенция на Кийотаке за класическото 3:0. Шалке се изравни с четвъртия Айнтрахт Франкфурт, но с мач повече в актива на "миньорите". Нюрнберг е 11-и.