Класика за Дортмунд срещу Нюрнберг, шампионите отново втори

Борусия Дортмунд се наложи като домакин на Нюрнберг с класическото 3:0 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Шампионите взеха комфортна преднина в средата на първото полувреме, когато на два пъти се разписа Якуб Блашчиковски. Полякът първо реализира дузпа в 18-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Лукаш Пишчек.

Три минути по-късно отново Блашчиковски бе точен, след като материализира хубавото подаване на Марио Гьотце. В 88-ата минута Ройс асистира на Левандовски, който отправи снаряд с десния крак от близо 15 метра, опъвайки мрежата зад Шефер за краното 3:0. След този успех "жълто-черните" се върнаха на второто място в класирането с актив от 36 точки - колкото има и третият Байер Леверкузен ("аспирините" обаче са с мач по-малко).