Леверкузен с успех над Айнтрахт, двубоят за малко да бъде прекратен (видео)

Байер Леверкузен победи като домакин с 3:1 Айнтрахт Франкфурт в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят бе много близо до прекратяване, тъй като в 16-ата минута феновете на гостите извадиха пиротехнически средства, а след пауза от около пет минути главният съдия Волфганг Щарк все пак реши да поднови срещата.

Резултата на "БайАрена" откри Себастиан Бьониш, който добре овладя на гърди в наказателното поле и след това прати топката във вратата на Трап - 1:0. 120 секунди по-късно "орлите" отново бяха поразени. Щефан Кислинг се възползва от асистенция на Кастро и удвои преднината на "аспирините".

След час игра се стигна до хубаво двойно подаване между Кислинг и Андре Шюрле, след което последният стреля в близкия ъгъл и покачи на класическото 3:0. Почетното попадение за гостите бе дело на Алекс Майер в 78-ата минута. С успеха Леверкузен остава на второто място с 36 точки, докато Айнтрахт е четвърти с 30 пункта.