Шалке 04 и Хановер 96 откриха годината с девет гола

Шалке 04 победи Хановер 96 с 5:4 в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се игра на "Фелтинс Арена" пред близо 60 хиляди души. Домакините от Гелзенкирхен поведоха с попадение на Фарфан в 44-ата минута. Драхслер удвои четири минути след подновяването на играта - 2:0. Мачът стана доста интересен, тъй като гостите стигнаха до изравняване само в рамките на 5 минути след като Пинто и Хущи бяха точни в 55-ата и 60-ата минута.

Последваха нови два гола за домакините дело на Хьогер (64) и Марика (67) - 4:2. Отново Хущи намали пасива на гостите с гол в 68-ата минута. Холтби направи резултата 5:3 в 88-ата минута, а Диуф оформи крайното 5:4 в добавеното време след страхотен удар със задна ножица. След успеха домакините заеха петата позиция с 28 точки и мач повече, а Хановер е 11-ти с 23 точки.