Шалке и Байер с първи победи (видео)

Шалке 04 записа първата си победа за сезона. „Кралскосините" надиграха с 3:1 на свой терен Аугсбург в среща от втория кръг на Бундеслигата. В 33-ата минута Шалке поведеа в резултата след центриране от корнер на Фарфан и удар с глава на Пападопулос.

Веднага след почивката Джърмейун Джоунс удвои резултата след дълъг солов пробив. В 72-ата минута Клаас-Ян Хунтелаар се разписа с глава след ново центриране на Фарфан и направи резултата класически. Малко по-късно Йорл все пак успя да върне един гол за Аугсбург и по този начин оформи крайния резултат в тази среща.

В друга среща от кръга Байер Леверкузен зарадва феновете си на "БайАрена" с успех с 2:0 срещу Фрайбург. Гонсало Кастро изведе "аспирините" напред в резултата още в 8-ата минута, а в 54-ата Филип Волшайд оформи крайния резултат. За Фрайбург в 71-ата минута в игра се появи бившият нападател на Левски Гара Дембеле. Това бе първа победа за Байер от началото на сезона в Бундеслигата.