Байерн със Суперкупата след успех на Дортмунд (видео)

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия след като днес успя да стигне до победа над шампиона Борусия Дортмунд с 2:1. По този начин баварците прекъснаха серията си от пет поредни загуби от "жълто-черните".

Още в 6-ата минута домакините от Мюнхен откриха резултата. Рибери центрира, а  Манджукич овладя топката и веднага стреля и реализира - 1:0. Само пет минути по-късно играчите на Байерн вкараха нов гол. Робен бе изведен сам срещу Вайднефелер, холандецът пусна топката технично покрай вратаря, но тя се отби в гредата. Все пак Мюлер при добавката стреля силно под гредата и вкара за 2:0.

15 минути преди края на срещата гостите стигнаха до едно попадение и по този начин върнаха до известна степен интригата в тази среща. След многоходова акция през центъра получи стигна до Левандовски  и с фалцов удар полякът не остави шансове на Нойер – 2:1. Последваха пропуски на "жълто-черните", но до нов гол така и не се стигна и по този начин играчите на Байерн се поздравиха с успеха и трофея.