Борусия Дортмунд с рекордни печалби от продажба на абонаменти
Доходите на Борусия Дортмунд от продажбата на абонаментни карти за домакинските мачове на тима през сезон 2012/13 превишиха сумата от 20 милиона евро, което е рекорд за клуба, съобщава Kicker. Според изданието, около 97 % от собствениците на ценните хартийки от миналия сезон се възползваха от опцията, позволяваща им да си закупят същите места и през новия сезон.
При това за останалите свободни 2 000 места са се записали 37 000 човека, които най-вероятно ще бъдат определени чрез жребий.
Борусия Дортмунд провежда домакинските си срещи на „Сигнал Идуна Парк", който е с вместимост 80 720 зрители. Средната посещаемост на срещите на шампионите през сезона е била 80 580 човека (почти 100% от капацитета на стадиона), което прави „жълто-черните" номер едно по този показател в Европа.
В Англия лидер в това отношение е Манчестър Юнайтед, чиито срещи са наблюдавани средно от 75 388 зрители или 99 % от капацитета на „Олд Трафорд" (в Англия е забранено да се запълват на 100 % местата по стадионите).
Мачовете на Барселона в Испания са наблюдавани средно от 79 572 човека или 80 % от капацитета на „Камп Ноу". При Реал Мадрид показателите са 74 784 и 93 %.
- Дортмунд изпорти 2 дузпи и пак вкара 4 на Виляреал
- Борусия ще удари „Жълтата подводница“
- Дортмунд и Щутгарт си размениха по 3 гола, Леверкузен с победа (видео)
- Адейеми води преговори с Манчестър Юнайтед и Интер
- Обкръжението на Айдеми е за трансфер в Арсенал
- Ман Юнайтед се интересува от крило на Борусия Дортмунд
- Леверкузен мачка, Дортмунд с издъгнка (видео)
- Ковач: Не можеш да правиш грешки срещу топ играчи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]