Балъков най-после с победа, но Кайзерслаутерн изпада (видео)
Българският насатавник Красимир Балъков записа първата си победа като треньор в Бундеслигата, след като неговият Кайзерслаутерн се наложи с 2:1 като гост Херта Берлин. Въпреки това отборът на Бала официално изпадна от Бундеслигата и през следващия сезон ще играе във второто ниво на немския футбол.
Успехът за Кайзерслаутерн дойде с два гола през първото полувреме, дело на Оливер Кирх и Андрю Воотен. За Херта след почивката точен бе Патрик Ниймайер, който получи втори жълт картон малко след това и по този начин попречи на опитите на отбора си да стигне поне до равенство.
Берлинчани са предпоследни с 28 точки - на 5 зад 15-тия Аугсбург. Кайзерслаутерн е последен с 23 пункта.
Резултати от Бундеслигата:
Вердер - Байерн (М) 1:2
Хофенхайм - Байер (Л) 0:1
Херта - Кайзерслаутерн 1:2
Нюрнберг - Хамбургер 1:1
Кьолн - Щутгарт 1:1
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Байерн готви златен договор за Кейн – рекордна заплата и покоряване на легендарно постижение
- Вердер разби Унион в Берлин – червен картон преобърна мача
- Санкт Паули и Айнтрахт Франкфурт не излъчиха победител
- Анонс на 25-ти кръг на Бундеслигата – срещите в неделя
- Дортмунд победи Кьолн с човек повече, кризата на „козлите“ се задълбочава (видео)
- Лайпциг измъкна драматична победа над Аугсбург и записа юбилеен успех в Бундеслигата (видео)
- Щутгарт изпусна победата срещу Майнц след късен гол (видео)
- Хофенхайм прекъсна серията без победа след 4:2 срещу Хайденхайм (видео)
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]