Байерн измъкна победа и запази шансове за титла, резултати от Бунеслигата

Байерн Мюнхен се наложи с минималното 1:0 като гост на Нюрнберг в баварското дерби от 28-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото и победно попадение за "баварците" отбеляза Ариен Робен в 65-ата минута. След нулево първо полувреме тимът от Мюнхен отбеляза гол в 65-ата минута чрез Томас Мюлер, но попадението бе отменено заради доста спорна засада.

Все пак четири минути по-късно играчите на Юп Хайнкес стигнаха до ново попадение, което този път бе зачетено. Тони Крос изведе Рибери очи в очи с вратаря на домакините Шефер, който отрази удара на французина, но стражът не можа да направи нищо при добавката на Ариен Робен - 0:1. С този успех Байерн остана на второ място с 60 точки - с 3 по-малко от лидера Борусия Дортмунд.