Дортмунд громи и е все по-близо до нова титла (видео)

Борусия Дортмунд върви уверено към втората си поредна титла в Германия след като днес постигна категоричен успех с 6:1 като гост на Кьолн в среща от Бундеслигата. Бившият играч на Литекс - Миливое Новакович изведе "козлите" напред в 13-тата минута, но това бе единственото хубаво нещо за домакините в тази вечер.

В 26-тата минута Лукаш Писчек изравни и полувремето завърши при резултат - 1:1. В 47-та минута Шинджи Кагава успя да изведе Борусия напред, а в 52-та Левандовски покачи на 3:1. В 79-тата минута Гюндоган направи разликата доста сериозна - 4:1. Шинджи Кагава в 80-ата вкара за 5:1, а в 84-тата минута Иван Перишич фиксира крайното 6:1 за Дормунд.

С този успех "жълто-черните" продължават да са лидери в класирането и основен фаворит за титлата.