Борусия Дортмунд се класира за финала на Купата на Германия (видео)

С гол на Гюндоган в 120-та минута Борусия Дортмунд победи с 1:0 Гройтер Фюрт в полуфинален мач от Купата на Германия и очаква на финала победителя от другата среща Борусия М'гладбах - Байерн Мюнхен. Противно на предварителните прогнози, двубоят на „Троли Арена" не премина според очакванията на гостите, които срещнаха яростна съпротива от лидера във Втора Бунделига, който в определени моменти през първото полувреме дори превъзхождаше шампиона.

След почивката Дортмунд притисна своя противник, но нападателите на „жълто-черните" така и не успяваха да намерят пътя към вратата на Грюн. Домакините се бранеха яростно и успяха да докарат нещата до 0:0 в редовното време.

В продълженията по-активният отбор бе отново този на гостите, чиито усилия се увенчаха с успех в последната минута с точен удар на влезлия като резерва Гюндоган.