Рангелов с гол при победа на Енерги (видео)

Българският нападател Димитър Рангелов вкара едно от попаденията при победата на Енерги Котбус с 2:0 над Ерцебирге Ауе. Успехът е много важен за отбора и ще помогне при борбата за оставане във Втора Бундеслига. Рангелов, който не попадна в групата на националния ни отбор за предстоящата контрола с Унгария на 29-ти февруари, вкара своя 9-ти си гол за сезона, след като бе точен от дузпа в 58-ата минута и по този начин направи резултата - 2:0.

Преди това Сьоренсен в 11-ата минута вкара за 1:0. Българинът бе заменен в 72-ата. С този успех домакините остават на 11-то място в класирането, но вече имат актив от 27 точки. Гостите от Ауе са 14-ти с 20 пункта.

В друг мач от този 23-и кръг на втора Бундеслига, Гройтер Фюрт разгроми Бохум с 6:2 като домакин. Българският защитник на домакините - Асен Караславов остана резерва. След победата Гройтер излезе временно начело в подреждането с актив от 47 точки - на 1 пред 2-рия Айнтрахт Франкфурт, но с мач повече.