Мицански с гол при загуба на Франкфурт
Българският футболист Илиян Мицански вкара единствения гол за новия си отбор ФСФ Франкфурт, който обаче загуби тежко в дербито на Франкфурт с 1:6 от Айнтрахт. Мицански е собственост на Кайзерслаутерн, но сега защитава цветовете на Франкфурт. Той се разписа в 68-а минута и направи резултата 1:4. Българинът се възползва от полувисоко центриране и с удар от около 6 метра вкара топката в във вратата.
За победителите Карим Матмур направи хеттрик, а по един гол добавиха Александер Майер, Сони Кител и Ервин Хофер. В класирането Айнтрахт временно се изкачи на първо място с 46 точки, докато ФСФ Франкфурт е в зоната на изпадащите – на 16-то място с 18 точки.
- Борусия Дортмунд започна сезона с победа срещу Хамбург
- Унион Берлин направи невероятен обрат за 3:3 срещу Айнтрахт Франкфурт
- Мартин Демикелис започна с победа начело на РБ Лайпциг
- Майнц и Падерборн завършиха 0:0 в първото безголово равенство за сезона в Бундеслигата
- Кьолн с драматичен обрат победи Хофенхайм в Бундеслигата
- Елверсберг шокира Байер при дебюта си в Бундеслигата, Петков с исторически гол
- Конрад Лаймер: Показахме как искаме да играем през този сезон
- Компани: Все още нищо не сме спечелили, жаждата за победа трябва да е същата
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]