Шалке с равенство, кръгът от Бундеслигата пълен с ремита (видео)

Шалке 04 допусна домакинска грешка след като не успя да победи Майнц 05. В мач от 20-ия кръг на Бундеслигата двата тима завършиха наравно 1:1. По този начин "кралскосините" вече изостават на две точки от лидера Борусия Дортмунд. Мохамед Зидан в 15-ата минута даде аванс на Майнц. При резултат 0:1 завърши първата част. След почивката играчите на Шалке все пак успяха да стигнат до равенството. Точен бе Чинеду Обаси в 59-ата минута, като по този начин оформи ремито.

В друга среща от кръга Байер Леверкузен и Щутгарт също не успяха да се победят. Двата тима завършиха наравно при резултат 2:2. Щефан Кислинг (11') и Симон Ролфес (47') от дузпа бяха точни за "аспирините". Юлиан Шебер в 23-ата и Мартин Харник в 89-ата минута се разписаха за отбора на Щутгарт.