Шалке 04 разпиля Кьолн за едно полувреме

Шалке 04 продължава плътно да върви по петите на лидерите в класирането Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд. "Кралскосините" днес постигнаха важна победа като гост на Кьолн с 4:1. Победата не дойде никак лесно, тъй като играчите на Шалке  изоставаха с 0:1 след първото полувреме.

"Козлите" поведоха след само четири минути игра. Автор на попадението бе звездата  на отбора Лукас Подолски. С асистенция се отличи бившият играч на Литекс - Миливое Новакович. След почивката чиприан Марика изравни в 60-ата минута, а в 72-ата осъществи и пълен обрат в срещата, реализирайки за 1:2.

Румънецът освен това бе в основата на отсъдена дузпата в 78-ата минута, когато той изкара червен картон на Бречко, а Хунтелаар реализира от бялата точка за 1:3. Само четири минути по-късно и Марко Хьогер записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 1:4.

След този успех "кралскосините" са трети в класирането, с еднакъв актив с лидерите Байерн и Борусия Дортмунд - по 40 точки.