Шалке 04 не допусна изненада срещу Аугсбург (видео)

Шалке 04 победи с 3:1 Аугсбург в мача си от 15-ия кръг на германската Бундеслига. По този начин "кралскосините" изместиха Вердер Бремен от четвъртото място, Аугсбург от своя страна остава на дъното в таблицата с 11 точки.

В 16-ата минута Клаас Ян Хунтелаар с пета прати топката в близкия ъгъл за 1:0 на вратата на гостите. Останалите попадения паднаха след почивката. В 47-ата минута Даниел Бринкман стреля, а топката попадна Саша Мьолдерс, който с удар от около десет метра изравни - 1:1.

В 67-ата минута Кристиан Фукс с удар от около 25 метра разстреля вратаря Мохамед Амсиф за 2:1. В края на срещата и звездата на Шалке - Раул също записа името си сред голмайсторите и по този начин оформи крайния резултат.