Щутгарт изпусна победата срещу Вердер в битката за Топ 4
Щутгарт завърши наравно 1:1 с Вердер Бремен в двубой от 31-вия кръг на Бундеслигата, като домакините спасиха точката чрез късен гол на Ермедин Демирович. Резултатът обаче коства на "швабите“ ценни позиции в директната битка за място в Шампионската лига.
След успеха с 2:1 над Фрайбург, който осигури участие във финала за Купата на Германия, тимът на Себастиан Хьонес бе поставен под напрежение от преките си конкуренти за Топ 4. В тази връзка наставникът предприе сериозна ротация в състава, включително и завръщането на Дан-Аксел Загаду след продължително отсъствие.
От своя страна, гостите, водени от Даниел Тиуне, заложиха на по-дефанзивна схема с трима централни защитници и изненадаха с агресивен подход още от началото.
Вердер наказа пасивния старт на домакините
Гостите изглеждаха по-опасни през първото полувреме, като логично откриха резултата в 18-ата минута. Йенс Стеге завърши прецизно атака по десния фланг с точен удар от границата на наказателното поле за 0:1.
Щутгарт изпитваше сериозни трудности в изграждането на атаките си, въпреки че държеше повече топката. Единственото по-сериозно положение преди почивката бе спасено от вратаря на гостите след удар с глава на Ел Ханус.
Демирович се намеси решително след почивката
След паузата домакините повишиха темпото, а включването на Демирович се оказа ключово. В 61-вата минута босненският нападател се възползва от центриране и с глава възстанови равенството.
До края на срещата двата отбора търсеха победата, но без успех. Йенс Стеге пропусна отличен шанс за Вердер, а в заключителните минути и двата тима имаха възможности, които не успяха да реализират.
Пропусната възможност за Щутгарт
Равенството оставя Щутгарт на четвъртото място, но с намалена преднина пред преследвачите. В следващия кръг тимът ще гостува на Хофенхайм в директен сблъсък за местата в Шампионската лига.
Вердер Бремен пък е все по-близо до гарантиране на оцеляването си, като при победа срещу Аугсбург в следващия мач може окончателно да си осигури място в елита.
- Борусия Дортмунд разгроми Фрайбург и затвърди второто място
- Анонс на 31-ви кръг на Бундеслигата
- Хамбургер ШФ отново без победа, Хофенхайм продължава да мечтае за ШL
- Байер Леверкузен спечели дербито срещу Кьолн след спорна дузпа и дубъл на Шик
- Байерн Мюнхен направи зрелищен обрат срещу Майнц 05
- Анонс на 31-ви кръг на Бундеслигата - срещите в събота
- Байерн ще отпразнува титлата с победа над Майнц 05
- Лайпциг уверено надви Унион и затвърди позицията си в топ 3
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]