Леверкузен укроти "козлите"
Байер Леверкузен победи Кьолн с 2:0 като домакин в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. След двете поредни загуби в първенството, Байер се изкачи на четвърто място във временното класиране с 26 точки, колкото има и петият Хофенхайм.
Футболистите на Кьолн са девети в подреждането с 16 точки в актива си и удължиха серията си без успех в шампионата на пет двубоя.
Байер вкара два гола в рамките на шест минути през второто полувреме, след като не успяха да реализират през първите 45 минути. Французинът Мартин Терие донесе преднина на домакините в 66-ата минута след страхотно попадение с пета, а в 72-ата Роберт Андрих покачи на 2:0 с точен удар с глава.
Едмонд Тапсоба и Кристиан Кофане пропуснаха възможности за отбора от Леверкузен в началните десетина минути на срещата, а в 34-ата и Андрих не успя да се разпише.
19-годишният аржентински нападател на Байер Леверкузен Алехо Сарко беше близо до трети гол за домакините в 79-ата минута, но прати топката вдясно от вратата на Кьолн.
- Дубъл на Демирович донесе победата на Щутгарт над Кьолн
- Eфективeн Айнтрахт прекрати серията без победа
- Байер Леверкузен не остави шанс на Санкт Паули
- Байерн удължи негативната серия на Вердер
- Защитата на Вердер ще се провали срещу атаката на Байерн
- Борусия Дортмунд прекъсна серията на Майнц 05
- Анонс на 22-ри кръг на Бундеслигата – срещите в събота
- Борусия Дортмунд ще продължи да притиска Байерн Мюнхен