Байерн вкара 5 на Щутгарт, Леверкузен с издънка (видео)
Байерн Мюнхен победи с категоричното 5:0 като гост Щутгарт в двубой от 13-ия кръг в Първа Бундеслига. С хеттрик в полза на шампионите се отличи Хари Кейн, докато домакините останаха в намален състав заради червен картон на Лоренс Асиньон.
Конрад Лаймер даде аванс за баварците в мача срещу един от най-удобните им съперници още в 11-ата минута, докато попадение на Николас Нартей от Щутгарт беше отменено пет минути преди почивката заради засада.
Кейн влезе като резерва и откри головата си сметка в 66-ата минута, а след това Йосип Станишич покачи резултата на 3:0 в 78-ата минута.
Хари Кейн се разписа от дузпа в 82-ата минута. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за игра с ръка на Асиньон в наказателното поле при удар на Майкъл Олизе. Защитникът на Щутгарт получи червен картон в тази ситуация.
Кейн оформи крайния резултат две минути преди края на редовното време.
Байерн записа 16-ти успех от последните си 17 гостувания в Щутгарт и има актив от 37 точки. Домакините" са на шесто място с 22 пункта.
В друг мач от кръга Байер Леверкузен отстъпи с 0:2 при гостуването си на Аугсбург след попадение на Димитриус Янулис и Антон Каде преди изтичане на половин час игра.
"Аспирините" загубиха едва за втори път в последните си 40 гостувания в първенството и остават на четвърта позиция в класирането с 23 точки.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Хьонес: Гласнер щеше да поеме Байерн, но Палас го задържа
- Хьонес: Кейн струва 250 млн. евро
- Хьонес: Шансовете срещу Реал са 50 на 50
- Нойер се завръща навреме за сблъсъка с Реал Мадрид
- Гуардиола дал „зелена светлина“ за Компани в Байерн
- Байерн насочва поглед към защитник на Челси
- Травма в коляното вади Урбиг от мачовете на Германия
- Байерн разби Унион с 4:0 и уверено продължава битката на върха (видео)