Дортмунд не успя да загрее с победа преди дербито с Байерн
Борусия Дортмунд направи само 1:1 на свой терен срещу РБ Лайпциг в среща от 6-ия кръг на Бундеслигата, а "жълто-черните" пропуснаха шанса да свалят от върха Байерн Мюнхен дори и само за няколко часа. По-късно днес баварците играят c Айнтрахт Франкфурт и имат възможност да увеличат аванса си.
В Дортмунд гостите от Лайпциг откри резултата още в 7-ата минута чрез Кристоф Баумгарт, но в 23-ата домакините изравниха чрез изстрела на Ян Коуто, който рикошила в крак на защитник и направи топката неспасяема за вратаря.
През второто полувреме и двата отбора имаха възможности да стигнат до победата, но в крайна сметка и двете серии от по четири поредни победи приключиха. Така домакините пропуснаха шанса да излязат начело, като остават на 2-о място с 14 точки, на една от Байерн. РБ Лайпциг е на 3-ото място с 13.
Истинското дерби на върха се очертава на 18-и октомври – веднага след паузата за мачовете на националните отбори Борусия ще гостува на Байерн.
- Халф на Борусия Дортмунд премина в Базел
- Ковач: С десет човека изглеждахме по-добре
- Томас Франк: Трябва да продължаваме, да вярваме и така ще се случат нещата
- Тотнъм постигна комфортна победа над Борусия Дортмунд
- Втора поредна победа за Дортмунд (видео)
- Клоп определи два приоритетни варианта за завръщането си
- ФИФА свали наказанието на Ботев Враца
- Брайтън потвърди завръщането на Паскал Грос