Бохум обяви името на новия треньор
Уве Рьослер е назначен за старши- треньор на Бохум като срокът на договора е до 2027 г., съобщи пресслужбата на "несломимите".
Бохум се раздели с Дитер Хекинг миналия месец след слаб старт във Втора Бундеслига, където тимът е на последно място. Давид Зиберс временно бе начело на "черните" и ще води за последен път в събота срещу Кайзерслаутерн, а 56-годишният Рьослер поема поста в понеделник.
Бившият халф на Манчестър Сити Рьослер за последно бе треньор на датския Орхус в продължение на три години. Други клубове, които е тренирал, включват Фортуна Дюселдорф, Брентфорд, Лийдс, Викинг, Мьоле и Уигън Атлетик.
"Радваме се, че открихме в лицето на Уве Рьослер изключително опитен треньор, който е оставил своя отпечатък и има богат опит. Той ни впечатли в разговорите ни със своята експертиза и авторитет. Надяваме се, че той ще може да даде на отбора стабилността, от която се нуждае, за да премине към по-спокойни места в таблицата възможно най-бързо“, каза изпълнителният директор на Бохум Иля Кенциг.
- Байерн ще укроти Биковете
- Анонс на 18-ти кръг на Бундеслигата
- Тен Хаг коментира уволнението си, давайки за пример Алонсо
- Компани: Все още няма титла
- Байерн с обрат срещу Кьолн
- Унион Берлин продължи с Баумгарт
- Клоп: Не е лошо да наблюдаваш отстрани
- Байерн ще продължи с победите и срещу Козлите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]