Борусия Дортмунд привлече защитник на Челси
Борусия Дортмунд привлече под наем защитника на Челси Аарън Анселмино , съобщава уебсайтът на клуба.
Споразумението за наем с 20-годишния футболист е изчислено до 30 юни 2026 г. Анселмино ще играе за черно-жълтите под номер 28.
"Поради контузиите на Емре Джан, Нико Шлотербек и Никлас Зюле, трябваше да направим промени в централната защитна линия. Аарон Анселмино вече е натрупал опит в топ дивизията в родината си и има голям потенциал. Не е случайно, че Челси го подписа с дългосрочен договор миналото лято“, каза управляващият директор на Борусия Ларс Рикен.
Анселмино премина успешно медицински преглед във вторник и може да дебютира за Борусия на 31 август в домакинския мач от втория кръг на Бундеслигата срещу Унион.
- Анонс на 30-ти кръг на Бундеслигата
- Байер победи Борусия Дортмунд като гост и взе ценни точки (видео)
- Шлотербек остава в Дортмунд, преподписа до 2031 година
- Борусия Дортмунд потвърди интереса си към Санчо
- Борусия Дортмунд победи Щутгарт с два гола след 90-ата минута (видео)
- Анонс на 28-ми кръг на Бундеслигата
- Манчестър Юнайтед с оферта за Антон от Борусия Дортмунд
- Клоп се включи в мач на легендите на Ливърпул и Дортмунд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]