Шалке и Дортмунд с победи, резултати от Бундеслигата

Шалке 04 се наложи над Фрайбург с 4:2 пред близо 61 000 зрители на "Фелтинс Арена" в мач от шампионата на Германия. Бившият играч на Левски Гара Дембеле остана на пейката и не взе участие в срещата. Голмайсторът на Фрайбург Сисе откри резултата още в 3-ата минута. Половин час по-късно Джеферсън Фарфан изравни.

Останалите попадения паднаха след почивката. Клаус Ян Хунтелаар даде преднина на Шалке в 62-ата минута. Люис Холтби покачи на 3:1 в 67-ата минута, а звездата на отбора Раул вкара за 4:1. Крайния резултат оформи Ерик Йендришек в 83-ата минута на срещата.

В друг мач от кръга Майнц 05 загуби от Борусия Дортмунд с 1:2. Мюлер откри за домакините, а Перишич изравни след почивката. Пишчак сложи точка на спора в 90-ата минута и по този начин донесе успеха на "жълто-черните".