Хамбургер с първа победа за сезона
Хамбургер победи изненадващо с 2:1 Шутгарт пред 55 720 зрители на „Мерцедес - Бенц Арена" и по такъв начин записа първата си победа за сезона. Мартин Харник изведе домакините в 18-та минута, но в 51-та минута новото попълнение на „динозаврите" Джефри Брума изравни резултата. Победният гол за гостите отбеляза Робърт Тише със страхотно воле в 67-та минута на двубоя.
Благодарение на победата, Хамбургер, който по-рано тази седмица уволни треньора Михаел Йонинг, успя да се отлепи от дъното и преди изиграването на останалите срещи от 7-я кръг на Бундеслигата, се намира на 17-то място в класирането с актив от 4 точки.
В следващия кръг Хамбургер приема Шалке, а Щутгарт ще гостува на Кайзерслаутерн.
- Лотар Матеус отправи ясно послание към Джамал Мусиала
- Байерн привлича сенегалски талант с договор до 2031 година
- Байерн е уверен, че ще задържи Олисе въпреки слуховете за Реал Мадрид
- Олисе взе категорично решение за бъдещето си въпреки интереса на Реал Мадрид
- Барджи наруши мълчанието си за бъдещето си в Барселона
- Кьолн привлече национала на Гана Гидеон Менса със свободен трансфер
- Бивша директорка защити Майкъл Олисе: Той не е високомерен, а просто много срамежлив
- Байерн официално привлече Натаниел Браун от Айнтрахт
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]