Байерн се отказа от Волтемаде
Байерн Мюнхен няма да изпраща повече оферти на Щутгарт за нападателя Ник Волтемаде, съобщават местни източници. Самият играч има споразумение с баварците за личните условия, но двата клуба не могат да постигнат съгласие за трансферната сума.
Агентът на Волтемаде, Дани Бахман, потвърди за агенция ДПА през миналата седмица, че Байерн е предложил 55 милиона евро, но Щутгарт иска 10 повече. Други медии твърдят, че офертата е била съставена от 50 милиона евро и други пет под формата на различни бонуси.
Твърди се, че Волтемаде е бил информиран за решението на Байерн. Нападателят има договор до юни 2028 и от Щутгарт очакват той да започне подготовка със съотборниците си в понеделник.
Щутгарт привлече Волтемаде през миналата година със свободен трансфер от Вердер Бремен и направи много силен сезон, който завърши със сребърен медал на европейското първенство по футбол за младежи. Байерн го искаше за заместник на Джамал Мусиала или Хари Кейн, когато двамата не са на разположение.
- Байерн може да замени Горецка с халф на Брайтън
- Байерн ще спечели на гости на Швабите
- Два автогола помогнаха на Байерн срещу Унион
- Компани призна, че иска да спечели Купата на Германия
- Кимих разкритикува тактиката на Арсенал
- Байерн пречупи Санкт Паули с 2 гола в добавеното време (видео)
- Райс: Направихме всичко, за да победим Байерн
- Мърсън: Арсенал направи гръмко изявление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]