Бившият футболист на Байерн Рафиня обяви края на кариерата си
Бившият бразилски защитник на Байерн Мюнхен Рафиня обяви оттеглянето си и не успя да сдържи сълзите си по време на речта си.
"Планирах това от известно време, но днес официално обявявам края на кариерата си като професионален футболист... Съжалявам. Това е специален момент в живота ми... Въздържам се. Беше дълго пътуване и искам преди всичко да благодаря на Бог, че ми даде прекрасна кариера. Не очаквах да бъда там, където съм сега. Имам късмет, реализирах се в професията си. Имам прекрасно семейство. И днес всичко това приключва: вече не играя професионално“, цитира espn.com.br думите на Рафиня.
По време на кариерата си Рафиня е играл още за Шалке, Дженоа, Фламенго, Олимпиакос, Гремио, Сао Пауло и Куритиба.
- Байерн може да замени Горецка с халф на Брайтън
- Байерн ще спечели на гости на Швабите
- Два автогола помогнаха на Байерн срещу Унион
- Компани призна, че иска да спечели Купата на Германия
- Кимих разкритикува тактиката на Арсенал
- Байерн пречупи Санкт Паули с 2 гола в добавеното време (видео)
- Райс: Направихме всичко, за да победим Байерн
- Мърсън: Арсенал направи гръмко изявление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]