Байерн промени плановете си заради травмата на Мусиала
Контузията на германския атакуващ халф Джамал Мусиала в последния мач на Байерн Мюнхен на Световното клубно първенство през 2025 г. срещу френския Пари Сен Жермен рискува да се превърне в голямо затруднение за баварците, тъй като играчът отсъства от игра дълго време.
Така че отборът на Венсан Компани спешно се нуждае от играч, който може да замести един от най-талантливите играчи в съвременна Германия.
При други обстоятелства, халфът на Байерн Мюнхен Пол Ванер лесно би могъл да замине за друг клуб това лято, например Щутгарт , но ситуацията го принуди да преосмисли това решение.
19-годишният футболист би могъл да се превърне в ключов играч за Компани, тъй като клубът не бърза да търси скъп заместник на Мусиала на трансферния пазар и разчита на вътрешни ресурси.
Съответно, Ванер ще има отличен шанс да покаже най-добрата си страна на предсезонната обиколка, на фона на едногодишен престой под наем в Хайденхайм миналия сезон.
Там Пол изигра 41 мача, отбеляза шест гола и направи четири асистенции.
- Байерн може да замени Горецка с халф на Брайтън
- Байерн ще спечели на гости на Швабите
- Два автогола помогнаха на Байерн срещу Унион
- Компани призна, че иска да спечели Купата на Германия
- Кимих разкритикува тактиката на Арсенал
- Байерн пречупи Санкт Паули с 2 гола в добавеното време (видео)
- Райс: Направихме всичко, за да победим Байерн
- Мърсън: Арсенал направи гръмко изявление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]