Рангник подаде оставка
Ралф Рангник подаде оставка от поста старши треньор на Шалке 04 поради здравословни проблеми, съобщи немският клуб на официалната си Интернет страница. Както е известно, 53-годишният специалист замени Феликс Магат през март 2011 година, но сега смята, че заради преумора и изтощение не може да бъде достатъчно полезен на клуба, което е причината за оставката му.
"След дълъг размисъл взех трудното решение да се оттегля, защото имам нужда от почивка. В момента нямам сили и не мога да дам всичко от себе си за развитието на отбора. Направих своя избор в името на отбора, на който желая всичко най-добро", цитира официалният сайт на Шалке 04 думите на Рангник.
„Ралф не заслужава нищо друго, освен уважение за решението си. Ние сме напълно съгласни с него, че здравето му е основен приоритет", заявиха от клуба.
- Щутгарт отказа и втората оферта на Байерн за Волтемаде
- Лорис Кариус поднови договора си с Шалке 04
- Кариус остава в Шалке 04
- Шалке 04 започна преговори с Раул
- Кариус си намери клуб в Германия
- Шалке 04 ще се опита да привлече Раул
- Сътресения в съблекалнята на Шалке 04
- Шалке 04 може да загуби професионалния си статут
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]