Защитник на Борусия Дортмунд е аут до края на сезона
Германският футболист на Борусия Дортмунд Нико Шлотербек е със скъсан менискус на лявото коляно и ще пропусне оставащите мачове на отбора през този сезон. Това съобщиха от пресслужбата на "черно-жълтите" на официалния сайт.
"Отсъствието на Нико ще ни удари много тежко. Той е важна част от отбора и впечатли с постоянните си изяви през този сезон. Надяваме се, че ще се възстанови бързо и ние ще осигурим максимална подкрепа при завръщането му", заяви спортният директор на Борусия Себастиан Кел.
Този сезон 25-годишният Шлотербек направи шест асистенции в 37 мача във всички турнири. В следващия мач Борусия ще играе с Барселона в четвъртфиналите на Шампионската лига.
- Борусия Дортмунд прекърши Волфсбург (видео)
- Анонс на 21-ви кръг на Бундеслигата
- Борусия Дортмунд измъкна трите точки след трилър
- Интер победи Борусия Дортмунд
- Киву: Имаме солиден отбор
- Борусия Дортмунд с класика на гости на Унион (видео)
- Халф на Борусия Дортмунд премина в Базел
- Ковач: С десет човека изглеждахме по-добре
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]