Санкт Паули затрудни Байерн, но баварците крачат към титлата (видео)
Байерн Мюнхен възстанови преднината си от шест точки на върха в Бундеслигата благодарение на два гола на Лерой Сане за успеха с 3:2 у дома срещу Санкт Паули в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Германия.
Шампионът Байер Леверкузен записа успех с 3:1 у дома срещу Бохум снощи, но Байерн избегна загуба на точки в трети пореден мач срещу четвъртия в дъното Санкт Паули.
Байерн, колеблив преди международната пауза, беше без контузените Мануел Нойер, Алфонсо Дейвис, Дайот Упамекано, Александър Павлович и Кингсли Коман.
Хари Кейн откри резултата на "Алианц Арена" в 17-ата минута след центриране на Майкъл Олисе, след като играчите на Санкт Паули загубиха топката.
Но Елиас Саад изравни в 27-та минута, след като попадението беше потвърдено след проверка на системата за видеоарбитраж (ВАР) заради съмнения за засада.
Сане, който ще свободен агент през юли, направи 2:1 в 53-ата минута. Той вкара втория си гол от подаване на Кейн в 71-ата, а в края за Санкт Паули точен беше Ларс Рицка.
Борусия Мьонхенгладбах увеличи надеждите си за класиране в Шампионската лига през следващия сезон, като победи РБ Лайпциг с 1:0 като домакин. Единственото попадение в мача реализира с глава Аласан Плеа.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Байерн може да замени Горецка с халф на Брайтън
- Байерн ще спечели на гости на Швабите
- Два автогола помогнаха на Байерн срещу Унион
- Компани призна, че иска да спечели Купата на Германия
- Кимих разкритикува тактиката на Арсенал
- Байерн пречупи Санкт Паули с 2 гола в добавеното време (видео)
- Райс: Направихме всичко, за да победим Байерн
- Мърсън: Арсенал направи гръмко изявление