Дортмунд запази надеждите си за класиране в топ 4 (видео)
Борусия Дортмунд победи с 2:0 Санкт Паули и запази живи надеждите си за класиране в челната четворка на германското първенство по футбол. "Жълто-черните" са десети с 35 точки и изостават с шест от четвъртия в подреждането Майнц, който днес спечели с 2:1 срещу РБ Лайпциг.
Серху Гираси се разписа в 51-та минута и Карим Адейеми добави още едно попадение седем минути по-късно, с което Дортмунд си подпечата втората поредна победа. Санк Паули не успя да върне головете и остана на 15-о място с четири точки над Бохум.
Майнц допусна първия гол в мача в Лайпциг, след като Шави Симонс се разписа още във втората минута. Надим Амири обаче изравни в 52-та и Йонатан Буркхардт заби второ попадение шест по-късно, с което гостите записаха третата си поредна победа.
Майнц удари и две греди срещу Лайпциг, който изостава с три точки в класирането на Бундеслигата.
Патрик Вимер се разписа два пъти и Волфсбург спечели с 2:1 като гост на Вердер Бремен, а Робин Хак вкара два гола за успех на Борусия Мьонхенгладбах с 3:0 срещу предпоследния в класирането Хайденхайм. Хофенхайм пък надви с 1:0 Бохум с късно попадение на Том Бишоф и така всички гости записаха победи до момента в 24-ия кръг.
Лидерът в класирането Байерн Мюнхен спечели с 3:1 срещу Щутгарт в петък и вече води с 11 точки на Байер Леверкузен. "Аспирините" ще срещнат Айнтрахт Франкфурт по-късно днес.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Манчестър Юнайтед с оферта за Антон от Борусия Дортмунд
- Клоп се включи в мач на легендите на Ливърпул и Дортмунд
- Матиас Замер: Раздялата между Борусия Дортмунд и Себастиан Кел е логична
- Борусия (Дортмунд) търси наследник на Кел, Бук е сред фаворитите
- Дортмунд с обрат от 0:2 до 3:2 срещу Хамбургер (видео)
- Борусия Дортмунд удължи договора на Емре Джан въпреки тежката контузия
- Борусия Дортмунд иска да върне Джейдън Санчо
- Хамбургер и Кьолн си поделиха точките – 1:1 в сблъсъка на новаците