Дортмунд зарадва феновете за Коледа
Борусия Дортмунд спечели с 3:1 като гост на Волфсбург в мач от 15-тия кръг от Бундеслигата. За вестфалци това бе първа победа навън в седем визити досега, а успехът изкачи тима на Нури Шахин на 6-о място, с равни 25 точки с Майнц 05 и Вердер. Волфсбург пък записа втора поредна загуба и остава на 11-а позиция с 21 пункта.
В 25-ата минута Дониел Мален даде аванс на Борусия, след като прати топката в мрежата с удар от въздуха. Гостите успяха да удвоят само три минути по-късно, когато Бранд намери Максимилиан Байер, който с хубав удар матира Грабара.
В 30-ата минута Дортмунд направи преднината си класическа. Байер върна жеста към Бранд, който направи 3:0.
През втората част Волфсбург потърси промяна. В 58-ата минута Максимилиан Арнолд центрира от корнер, а бранителят Денис Вавро вкара с глава за 1:3. Само четири минути по-късно Паскал Грос от Борусия получи директен червен картон за грубо нарушение.
- Борусия Дортмунд с ценна победа срещу адашите от Гладбах
- Барса проведе предварителни разговори с играч на Борусия Дортмунд
- Дортмунд си спечели само точка срещу Фрайбург
- Дортмунд подели 4 гола с Бодьо/Глимт (видео)
- Борусия ще спечели срещу Бодьо/Глимт
- Дортмунд постигна целта си срещу Хофе
- Дортмунд изпорти 2 дузпи и пак вкара 4 на Виляреал
- Борусия ще удари „Жълтата подводница“