Байерн писа 6-ца на новак

F.

Байерн Мюнхен разгроми с 6:1 като гост новака в елита Холщайн Кил в двубой от третия кръг в първенството на Германия. Баварците са единственият отбор в Първа Бундеслига, който има пълен актив от девет спечелени точки.

След само 13 минути грандът от Мюнхен имаше три гола аванс, а Хари Кейн се отличи с хеттрик за лидера в класирането.

Джамал Мусиала реализира третото най-бързо попадение в историята на германския шампионат, разписвайки се след само 15 секунди игра.

В седмата минута английският национал Кейн направи 2:0 в седмата минута след подаване на Серж Гнабри и груба грешка в защитата на домакините.

В 13-ата минута Никалой Ромберг си вкара автогол след добра игра и центриране на Мусиала.

Две минути преди почивката Хари Кейн отбеляза второ попадение в срещата, а надеждите за добро представяне на над 15 хиляди фенове на Холщайн Кил изчезнаха изцяло.

В 65-ата минута резервата Майкъл Олисе покачи аванса за Байерн на пет гола. В допълнителното време от дузпа Хари Кейн оформи петия си хеттрик в германското първенство.

Армин Гигович с глава се разписа в полза на дебютанта в елита в 82-ата минута.

Във вторник воденият от треньора Венсан Компани състав ще играе у дома срещу Динамо Загреб в първия си мач от Шампионската лига през настоящия сезон.