Айнтрахт, Мьонхенгладбах и Волфсбург с победи в кръга на Бундеслигата
Айнтрахт Франкфурт празнува заслужена първа победа за сезона – 3:1 на свой терен над Хофенхайм. И въпреки че гостите се подобриха през второто полувреме и изглеждаха по-агресивни в нападение, рядко бяха наистина опасни.
Юго Екитике откри резултата в 24-ата минута след подаване на Омар Мармуш. Екитике пък асистира за 2:0 9 минути по-късно на Хуго Ларсон. Андрей Крамарич върна едно попадение за гостите в 54-ата минута, а крайното 3:1 беше оформено от Мармуш след подаване на ветерана Марио Гьотце.
Борусия Мьонхенгладбах си тръгна с успех от гостуването на Бохум с 2:0. Тим Клийндийст в 67-ата минута и Франк Онора в 78-ата се разписаха, като си размениха асистенции за головете. Иначе зелено-черните доминираха през цялото време, но успяха да прекършат съпротивата на Бохум едва в последния половин час.
Волфсбург също има първи успех от днес, побеждавайки с 2:0 новака Холщайн Кил. Максимилиан Арнолд в 27-ата минута и Себастиан Борнаув в 30-ата гарантираха успеха на "вълците".
Голово шоу с шест гола и равенство 3:3 сътвориха Щутгарт и Майнц. Домакините поведоха с 2:0, след това с 3:2 в 88-ата минута. И вече вероятно се виждаха победители, когато Марсел Лийч в 94-ата минута с глава засече в мрежата центриране на Силван Видмер.
- Байерн е уверен, че ще задържи Олисе въпреки слуховете за Реал Мадрид
- Олисе взе категорично решение за бъдещето си въпреки интереса на Реал Мадрид
- Барджи наруши мълчанието си за бъдещето си в Барселона
- Кьолн привлече национала на Гана Гидеон Менса със свободен трансфер
- Бивша директорка защити Майкъл Олисе: Той не е високомерен, а просто много срамежлив
- Байерн официално привлече Натаниел Браун от Айнтрахт
- Байерн официално привлече Исмаел Сайбари до 2031 година
- Обиски в Германския футболен съюз заради разследване за корупция около Евро 2024