Компани: За мен е чест да съм в Байерн
Венсан Компани коментира назначаването си за старши -треньор на Байерн.
"Очаквам с нетърпение да започна работа в Байерн. За мен е голяма чест да работя за този клуб – Байерн е институция на международния футбол“, цитира Компани пресслужбата на мюнхенския клуб.
38-годишният белгиец подписа споразумение с тима до лятото на 2027 г. Бърнли, който бе оглавяван от Компани, ще получи около 12 милиона евро за откупуване на договора на специалиста.
Венсан Компани бе начело на Бърнли от 2022 г. Под негово ръководство отборът зае 19-то място през миналия сезон 2023/2024 на английската Висша лига, като спечели 24 точки и напусна турнира.
- Хьонес: Гласнер щеше да поеме Байерн, но Палас го задържа
- Хьонес: Кейн струва 250 млн. евро
- Хьонес: Шансовете срещу Реал са 50 на 50
- Нойер се завръща навреме за сблъсъка с Реал Мадрид
- Гуардиола дал „зелена светлина“ за Компани в Байерн
- Байерн насочва поглед към защитник на Челси
- Травма в коляното вади Урбиг от мачовете на Германия
- Байерн разби Унион с 4:0 и уверено продължава битката на върха (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]