Павлович попадна в заявката на Германия за Евро 2024
Полузащитникът Александър Павлович от Байерн Мюнхен попадна в заявката на националния отбор на Германия на Европейското първенство.
Повиквателната от националния треньор Юлиан Нагелсман беше обявена от германската телевизия RTL.
Павлович е третият играч след защитника на Борусия Дормунд Нико Шлотербек и Йонатан Та от Байер Леверкузен, който бе включен в германския отбор за предстоящия турнир в Германия.
Още имена в състава се очакват във вторник и сряда, като официалното представяне на състава е планирано за четвъртък.
Павлович започна този сезон в Байерн като дефанзивен полузащитник, участвайки в 18 мача в Бундеслигата, отбелязвайки два гола. Той също изигра три мача в Шампионската лига.
Павлович все още не е играл за националния отбор на Германия. Нагелсман го повика за първи път през март, но инфекция му попречи да дебютира в мачовете срещу Франция (2:0) и Нидерландия (2:1).
Тони Кроос от Реал и Роберт Андрих от Леверкузен в момента се смятат за титулярни играчи на отбора като дефанзивни халфове.
Нагелсман ще събере отбора си в края на май за подготовка преди Евро 2024 и контролни мачове срещу Украйна на 3 юни и Гърция на 7 юни.
Нагелсман трябва да представи окончателния си списък с отбора на 7 юни, седмица преди Германия да започне Европейското срещу Шотландия. Унгария и Швейцария са другите съперници в груповата фаза.
- Галатасарай отрече информациите за трансфер на Джамал Мусиала
- Килиан Мбапе убеждава Майкъл Олисе да премине в Реал Мадрид
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда
- Майкъл Олисе се разплака след драматичната загуба от Англия
- Хари Кейн: Това е един от най-добрите национални отбори на Англия, в които съм играл
- Майкъл Олисе подобри рекорд на Пеле на световни първенства
- Хари Кейн: Томас Тухел научи много на първото си голямо първенство с Англия
- Байерн е уверен, че ще задържи Олисе въпреки слуховете за Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]