Байерн се интересува от халф на Порто
Байерн Мюнхен обмисля възможността да подпише с аржентинския полузащитник на Порто Алън Варела, съобщава журналистът Флориан Плетенберг в социалната мрежа X (бивш Twitter).
Според източника, агентите на футболиста са предложили услугите му на мюнхенския клуб. Варела представлява интерес за Байерн, но не е основната цел в момента. Той е един от няколко играчи, които се разглеждат за позицията.
По-рано в медиите бе съобщено, че португалският клуб не възнамерява да пусне своя играч за по-малко от сумата, посочена в клаузата му за компенсация, която е 70 милиона евро.
22-годишният Варела изигра 39 мача за Порто във всички турнири, в които отбеляза два гола и три асистенции. Очакваната цена на футболиста, според интернет портала Transfermarkt, е 25 милиона евро, сегашният договор на играча с португалския клуб е до лятото на 2028 година.
- Байерн подготвя нов договор за Майкъл Олисе, за да спре интереса на Реал Мадрид
- Барселона следи ситуацията с Хари Кейн
- Реал Мадрид официално отрече интерес към Майкъл Олисе
- Тухел: Кейн е перфектният лидер за Англия
- Кейн разкри как е надхитрил Ливакович при дузпата срещу Хърватия
- Хари Кейн изравни легендарния Линекер на върха в историята на Англия на Световни първенства
- Кейн изпревари Роналдо и Марадона с деветия си гол на световни първенства
- Мусиала прикри логото на слушалките си заради правилата на ФИФА
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]