Стана ясно защо Алонсо отказа на Челси, Ливърпул и Байерн
Станаха известни причините, поради които старши -треньорът на Байер Леверкузен Шаби Алонсо не пожела да премине в Челси, Ливърпул или Байерн. Това съобщи известният журналист и инсайдер Санти Аун в социалната мрежа X (преди Twitter).
Според източника, Алонсо не е бил привлечен от варианта с Челси. Испанецът е имал интерес от Ливърпул, но не е пожелал да става заместник на Юрген Клоп. Байерн също привлече вниманието на младия треньор, но евентуален вариант с Реал Мадрид го интересува още повече. Сега Шаби е решил да остане в Леверкузен и да види какви предложения ще получи след година.
Припомняме, че по-рано бе съобщено, че решението на специалиста да остане в Байер за следващия сезон може да се дължи на факта, че той иска да стане следващият старши -треньор на Реал Мадрид след Карло Анчелоти. Испанецът ще поеме Байер Леверкузен през 2022 г. След 27 кръга на германското първенство този сезон Байер под ръководството на Алонсо води в класирането със 73 точки. Байерн е на второ място. Клубът от Мюнхен има 60 точки.
- Та: Можем да постигнем нещо на Световното
- Байерн приключи годината с доста добра победа
- Атлетико Мадрид обмисля да привлече халф на Байерн
- Байерн бързо ще се върне към победите
- Талант на Байерн е можел да премине в Реал Мадрид
- Нойер е аут за неопределено време
- Компани: Трябваше да се справим по-добре
- Дузпа в края спаси Байерн от излагация срещу последния в класирането
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]