Еберл: Байерн не е с неограничени възможности
Спортният директор на Байерн Макс Еберл отговори на въпрос за финансовите възможности на мюнхенския клуб. Според функционера Байерн не може да купува играчи за огромни суми всяка година.
"Не се притеснявам. Знам, че през лятото ще имаме пари ( да подсилим отбора). Но нашите финансови възможности не са неограничени. Не можем и не искаме да правим скъпи трансфери всяко лято. Както например в случая с Хари Кейн. Имаме нужда от 14-15 топ играчи. Има и играчи като Алекс Павлович, който сега пробива в топ 15. Ето как изглежда мисловният процес на планиране на състава. Знам, че Байерн е изключително здрав клуб от финансова гледна точка. Но също така знам, че има определени ограничения върху разходите“, заяви Еберл.
Припомняме, че Байерн след 26 кръга на Бундеслигата този сезон е на второ място в таблицата, на 10 точки зад водещия Байер Леверкузен.
- Байерн Мюнхен направи зрелищен обрат срещу Майнц 05
- Байерн ще отпразнува титлата с победа над Майнц 05
- Тежък удар за Германия: Гнабри пропуска Мондиал 2026
- Джаксън се връща в Челси след наема в Байерн
- Байерн на финал за Купата след победа над Леверкузен
- Компани: Всеки трофей с Байерн е като първи
- Байерн направи обрат срещу Щутгарт и си осигури титлата в Германия
- Байерн Мюнхен губи Серж Гнабри за решителната фаза от сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]